8 Replies to “ Адријан - Various - Макфест Штип 90 (Cassette) ”

  1. Кашпа от шлифован метал. Диаметър в горната част 17,5 см, височина 17 см.
  2. Штип, 3 ноември (МИА) – Кај годишен штипјанец пронајдени се 77 килограми марихуана и одредена му е мерка притвор во траење од 30 дена.
  3. Штип од денеска живее во ритамот на „Макфест“ стартуваше то издание на Фестивалот на забавни мелодии „Макфест“. На програмата денеска .
  4. От малкото кадри, които се виждат, отломките са метър на метър. Обикновено при такъв удар, от такава височина, се образува голям кратер. Това означава, че самолетът се е взривил във въздуха. Това заяви Ангел Борисов.
  5. Денес 2-ри јуни во Штип почнува то издание на фестивалот на забавна музика "Макфест", кој според директорот на фестивалот, Љупчо Мирковски, годинава е со предзнак меѓународен, поради учеството на седум странски.
  6. Покрај подготовките за штипската „Пастрмалијада “, во тек се и финалните подготовки за тото издание на фестивалот на музика „Макфест “. Штип е подготвен да оддржи уште едно издание на „Макфест “, кое треба.
  7. 30 лв.: №17 шкаф с три огледални вратички 30лв (ш60см в37см д11см) №18 шкаф с три огледални вратички и две чекмеджета 40лв (ш60см в45см д13см) №19 шкаф с три огледални вратички и осветление на волт.
  8. Денеска во нашиот главен град беше одржана прес-конференција по повод 34 издание на реномираниот фестивал „Макфест “ година. На средбата со новинарите беа соопштени учесниците, а исто така се изврши и ждребката за.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *